Binance

Binance jest giełdą kryptowalut powszechnie uważaną za największą na świecie pod względem obrotu (może pochwalić się ok. 1 400 000 wykonywanych transakcji na sekundę). Jako ciekawostkę można wspomnieć, że firma została kilkukrotnie zmuszona do zmiany lokalizacji siedziby. W 2017 roku za sprawą zakazania przez rząd chiński handlu kryptowalutami przeniosła się z Chin do Japonii. Będąc już w Japonii biura Binance powstawały także na Tajwanie, następnie ogłoszono przeniesienie firmy na Maltę.

Od 2020 roku firma zacieśniała swoje stosunki prawne z Wielką Brytanią i USA celem uzyskania pełnej legalizacji swojej działalności. Główny założyciel Binance – Changpeng Zhao przed wystartowaniem projektu nabrał doświadczenia przy pracy nad OKCoin oraz portfelem Blockchain.com – co przełożyło się na sukces jego firmy. Platforma stworzona przez Binance oferuje swoim klientom nie tylko usługi ale także poradniki w formie artykułów i filmów poświęcone nabywaniu kryptowalut i handlu nimi oraz sposobom zarabiania na giełdzie.

Binance_Logo

Witryna: https://www.binance.com/pl
Siedziba: USA / Wielka Brytania
Rok założenia: 2017
Obsługa 24/7: tak
Język polski: tak
Weryfikacja konta: tak
Aplikacja mobilna: tak
Założenie oraz prowadzenie konta: darmowe
Minimalna wpłata: 100zł
Waluty wpłaty: PLN, EUR, USD i inne
Dostępne kryptowaluty: ok. 400

Binance_Logo

 • Rok założenia: 2017

 • Giełda w języku polskim

 • Własny token BNB

Binance

Czy Inwestowanie na Binance jest Bezpieczne? Mechanizmy Zabezpieczajace

Binance nie tylko jest największym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych serwisów, przede wszystkich przechwala się najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Wydaje się, że faktycznie tak jest, choć w 2019 roku na płaszczyźnie bezpieczeństwa firma odnotowała nie małą wpadkę, kiedy na skutek włamania hakerów na konta kilku użytkowników wykradziono 7 tysięcy bitcoinów. Binance dość sprawnie rozwiązało problem, jednym z wprowadzonych rozwiązań było zastosowanie systemu Cold wallet dla ochrony zgromadzonych kryptowalut – klucze generowane są w środowisku offline (bez podłączenia do Internetu) co znacznie utrudnia hakerom ich kradzież. Dodatkowo utworzono fundusz SAFU ang. Secure Asset Found for Users), którego celem jest gromadzenie środków (pobieranych z opłat giełdowych) na poczet wypłaty potencjalnych odszkodowań.

Wszystkie połączenia z platformą są szyfrowane (przed adresem www powinniśmy ujrzeć https://) z wykorzystaniem techniki TLS (ang. Transport Layer Security), która umożliwia poufne i integralne przesyłanie danych oraz nadzoruje procesy uwierzytelniania (m.in. logowania) serwera i klientów. Mając na uwadze bezpieczeństwo procesu logowania się klientów do platformy giełdowej wprowadzono dwuskładnikowe logowanie wykorzystujące SMS oraz Google Authentication – po wpisaniu właściwego loginu i hasła użytkownik zostanie poproszony o podanie przesłanego mu jednorazowego kodu. Kliencie weryfikowani są według procesu KYC (ang. Know Your Customer – polski odpowiednik: PSK – Poznaj Swojego Klienta) – jest to wieloskładnikowa procedura mająca na celu m.in. weryfikację prawdziwości danych osobowych i ich należyte (bezpieczne) przechowywanie, sprawdzanie historii klienta oraz monitowanie wszelkich zmian. Co więcej, Binance używa w stosowanej technologii zabezpieczającej sztuczną inteligencję i informatykę śledczą.

System „Binance Verify” pozwala zweryfikować, czy osoba podająca się za pracownika Binance, która się z nami kontaktuje rzeczywiście jest tym za kogo się podaje. Za pośrednictwem prostego formularza można również sprawdzić stronę, adres e-mail, numer telefonu i nazwę użytkownika.

Warto również wspomnieć, że Binance wyposażona jest w system zgłoszeń organów ścigania (LERS) za pośrednictwem którego organy rządowe i ścigania mogą składać wnioski o wydanie informacji. Należy przyznać, że taka jawna współpraca platformy z organami ścigania musi stwarzać przeświadczenie o bezpieczeństwie i odstraszać oszustów.
Każdy użytkownik ma ponadto możliwość skorzystania z tzw. systemu „Bug bounty”– przeznaczonego do zgłaszania problemów z systemami bezpieczeństwa.

Jak Zalozyc Konto na Gieldzie Binance?

Założenie konta na Binance jest darmowe i bardzo proste. Już po wejściu na stronę www.binance.com na górze ujrzymy przycisk „Załóż konto” – którego nie sposób przeoczyć. Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni na kolejną stronę, która da nam wybór czy konto chcemy założyć poprzez e-mail lub telefon. W tym celu należy podać poprawne i aktualne dane oraz utworzyć hasło dla naszego konta. Zostaniemy jeszcze poproszeni o ich potwierdzenie poprzez wpisanie kodu przesłanego na email lub telefon (w zależności od tego, którą opcję wybraliśmy wcześniej). Aby móc kupować kryptowaluty konieczne jest ukończenie wyżej wspomnianego procesu KYC. Zakupu kryptowalut można dokonywać przy wykorzystaniu przelewów bankowych oraz poprzez dodanie kart płatniczych.

Konto oraz Oplaty

Binance można uznać za przyjazne klientowi. Założenie i prowadzenie konta jest zupełnie darmowe. Pobierane prowizje za kupno i sprzedaż kryptowalut zależą od poziomu użytkownika, który nabywa się wraz z kolejnymi transakcjami handlowymi. Jednym słowem – im więcej handlujemy, tym mniejsze prowizje pobierze Binance. Jest to platforma z dosyć niską wpłatą minimalną (jedyne 100zł) oraz oferująca praktycznie brak minimalnej wartości dla wypłaty kryptowaluty.


Założenie oraz prowadzenie konta: darmowe
Dostępne kryptowaluty: ok. 400
Prowizje (taker/maker): taker: od 0,0240% do 0,0600% / maker: od 0,0120% do 0,0600%.
Minimalna wpłata: 100zł
Dostępne waluty: m.in. PLN, EUR, USD.
Minimalna wypłata kryptowaluty: Brak

Jak Zabezpieczyc Swoje Konto na Gieldzie Binance?

Jak w przypadku każdego serwisu, portalu czy platformy internetowej tak i w Binance użytkownik może samodzielnie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Po pierwsze należy zadbać o silne hasło, takie, którego nikt nie będzie mógł się domyślić (np. błędne są daty urodzenia, imienia, nazwiska). Najlepiej gdy hasło jest przypadkowym ciągiem liter, cyfr i znaków specjalnych. Błędem jest przechowywanie spisanych haseł np. w portfelu. Jeżeli mamy trudności z pamięcią swoje hasła najlepiej przechowywać w przypadkowym, nieoczywistym miejscu. Dobrą praktyką jest regularna zmiana hasła. Dobrym rozwiązaniem, które umożliwia Binance, jest też używanie weryfikacji dwuskładnikowej – wówczas nawet jeżeli ktoś uzyska dostęp do loginu i hasła nie zaloguje się bez kodu przesłanego np. na telefon. Co jakiś czas, warto sprawdzać listę uwierzytelnionych logowań dokonanych z różnych urządzeń. Jeżeli na liście nie rozpoznajemy urządzenia, należy czym prędzej zmienić hasło. Bardzo dobrym rozwiązaniem na poprawę bezpieczeństwa są fizyczne klucze U2F (ang. Universal 2 Factor) – są to urządzenia, które wyglądem przypominają pamięć zewnętrzną i podobnie się z nich korzysta. Przechowywane są tam klucze, które również funkcjonują na portalu; w dużym uproszczeniu: logowanie będzie możliwe jeżeli urządzenie poda poprawny klucz. Szczególną czujność należy także zachować ze strony tzw. phishingu – czyli próby oszustwa poprzez podszycie się od zaufaną instytucję, w tym przypadku Binance. Z pomocą użytkownikowi ponownie przychodzi sama platforma, która udostępnia swój artykuł na ten temat: https://academy.binance.com/pl/articles/what-is-phishing

Metody Wplat i Wyplat na Binance

Binance oferuje podobne do pozostałych serwisów metody wpłat i wypłat. Pieniądze można wpłacać zarówno poprzez przelew bankowy jak i przy użyciu karty płatniczej, którą można na stałe przypisać do konta.

 • Kantor kryptowalut – jest najprostszą metodą zakupu kryptowalut. Wystarczy uprzednio naładować nasze konto walutą (np. PLN) następnie wybrać interesująca nas kryptowalutę i kupić pożądaną jej ilość.
 • Portfel kryptowalut – jest rozwiązaniem, na którym możemy przechowywać zarówno zakupione przez nas kryptowaluty jak i możemy przesyłać je innym użytkownikom (pod warunkiem znajomości ich identyfikatora użytkownika). Warto w tym miejscu dodać, że przechowywanie kryptowalut w portfelach jest najbezpieczniejszą metodą.
 • Binance Jersey – była platformą dedykowaną dla klientów z Wielkiej Brytanii i Uni Europejskiej, umożliwiła wymianę kryptowalut na euro, funty i szterlingi. 30 października 2020 roku jej działalność została jednak całkowicie zamknięta.

Obsluga klienta

Binance skraca dystans pomiędzy przedsiębiorstwem a klientem – jest obecny i aktywny na portalach społecznościowych – m.in. facebook i twitter. Buduje pozytywne relacje poprzez Binance Academy – autorskiej platformie edukacyjnej. Może zaoferować swoim klientom najwyższe standardy obsługi klienta, która jak chwali się firma jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu za pośrednictwem maila i czatu. Niektóre usługi takie jak: zresetowanie hasła do logowania, odblokowanie konta, zmiana adresu e-mail a nawet odzyskanie niekredytowanego depozytu można wykonać samodzielnie z panelu samoobsługi. Chociaż wiele problemów można samodzielnie rozwiązać korzystając z FAQ oraz pomocnych artykułów, kontakt z supportem odbywa się w j. angielskim – co jest znacznym utrudnieniem dla części użytkowników.


Język polski: Nie
Czat: 24/7
Kontakt telefoniczny: (929) 228-3440 [USA].
Kontakt e-mail: PR@binance.com, Tradedesk1@binance.com

Binance Coin

Można powiedzieć, że kryptowaluta Binance powstała wraz z całą platformą, która została utworzona w Chinach w ramach ICO (ang. initial coin offering – zbiórka kapitałowa) która zakończyła się wpływem rzędu 15 milionów dolarów. Inwestorzy zostali nagrodzeni utworzonymi monetami kryptowalutowymi – Binance Coin (BNB), która w czerwcu 2021 roku pod względem kapitalizacji rynkowej ustępowała jedynie Bitcoinowi, Etherum i Tetherowi.

Zalety i Wady Gieldy Binance

Binance ma swoje zalety i wady – to co trzeba przyznać, że te drugie znacznie ustępują pierwszym.

Zalety:

 • Szybkość i intuicyjność w obsłudze i dokonywaniu transakcji;
 • bogaty zasób ok. 400 kryptowalut;
 • jasne warunki prowizyjne, brak ukrytych kosztów;
 • darmowe konto;
 • obszerny dział edukacyjny i pomocy;
 • wysoki i ciągle doskonalony poziom bezpieczeństwa,
 • wielojęzyczny dział pomocy;

Wady:

 • kontakt z obsługą wyłącznie za pomocą formularza;
 • brak obsługi klienta w j. polskim;
 • nie wszystkie waluty FIAT można wymienić na kryptowaluty;